4shared

GENIUSZ ZAKLĘTY W FOTOGRAFII

9 years, 3 months ago 0
Posted in: Blog, książka, recenzja

 

W przyszłości analfabetami będą ci,
którzy nie rozumieją fotografii.                                    Laszló Moholy-Nagy

Słowami Laszló Moholy-Nagy’ego wita nas dwupłytowe wydawnictwo GENIUSZ ZAKLĘTY W FOTOGRAFII. Jest to więc pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce świadomie nawiązać dialog z fotografią, a więc nie tylko dla fotografów.

Ciekawie przygotowane pudełko to przedsmak tego co znajdziemy na płytach. Dzięki lekkiej narracji dokument ogląda się naprawdę dobrze. W filmie autorzy przedstawiają nam tło wydarzeń danego okresu w którym powstawały zdjęcia oraz co się działo poza kadrami a co już było niewidoczne dla osób oglądających znane kadry. Dla mnie spotkanie z tym filmem to doświadczenie, że w fotografii już „wszystko” było, często bowiem wpadamy na pomysł zdjęć, który już ktoś kiedyś stworzył. Czy to źle, nie uważam tak. Jednak posiadanie wiedzy pozwala na nawiązanie świadomego dialogu ze sztuką, co może dodatkowo podnieś walor naszych prac.

Tak jak wspomniałem wydawnictwo składa się z dwóch płyt na każdej znajdują się 3 odcinki tak więc mamy 6 odcinków po 58 minut każdy.

Tytuły rozdziałów: Uchwycić cienie, Dokumenty dla artystów, W odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu, Filmy na papierze, Jesteśmy rodziną, Szybkie oceny.

Film jest dostępny z polskim lektorem.

Jeszcze raz szczerze polecam tą pozycję wszystkim bo przecież  „W przyszłości analfabetami będą ci, którzy nie rozumieją fotografii”
Warning: Parameter 2 to wp_plugin_associated_posts::Filter_Posts_Result() expected to be a reference, value given in /home/users/saunami/public_html/Jasnia.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Related Posts