4shared

Filmowa fikcja staje się rzeczywistością

Filmowa fikcja staje się rzeczywistością
9 years, 12 months ago 1
Posted in: Tech, Uncategorized

W 1987 w kinach miał premierę film No Way Out Bez Wyjścia w którym oficer marynarki US Navy w tej roli Kevin Costner, wplątany w intrygę, toczy grę  gdzie stawką jest jego własne życie. Oprócz walki ze szpiegiem KGB nasz bohater musi walczyć z czasem, który to determinuje super komputer rozszyfrowujący rozmazaną fotografię. Film warto obejrzeć choćby dla Kevina Costnera czy zjawiskowej Sean Young (kto nie widział niech żałuje, kto widział wie o czym mówię) lub po prostu odświeżyć 🙂 sobie No Way Out. W tym miejscu jednak przerwę opowieść o filmie i skupie się na owym komputerze.

Skomplikowany algorytm rozszyfrowujący z super komputerem pozwalający na odczytanie rozmazanego zdjęcia w 1987r. w tym czasie na naszych biurkach królowały 8 bitowce więc scenariusz filmu to była taka sama fantastyka jak Gwiezdne Wojny.

Tymczasem firma Adobe  która lubi nas ostatnio zaskakiwać na najnowszej konferencji MAX 2011 Sneak Peeks podczas prezentacji najnowszych funkcji prototypowego Photoshopa zaprezentowała funkcję Image Deblurring. Wszystko działa tak samo jak na filmie No Way Out obraz robi się super ostry, z tym że dla wyostrzenia obrazu potrzeba kilku sekund a nie kilku dni jak w filmie. Gdyby w 1987 mieli tak szybkie super komputery jak dzisiejsze nasze laptopy to Tom Farrell nie miałby szans wykręcić się z Intrygi w którą został wrobiony.

Film prezentujący najnowszą, prototypową funkcję PhotoShopa


Warning: Parameter 2 to wp_plugin_associated_posts::Filter_Posts_Result() expected to be a reference, value given in /home/users/saunami/public_html/Jasnia.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Related Posts