4shared

Foto Digital Polska i NAPO Images docenili moje prace z Bielskiej Zadymki Jazzowej

Foto Digital Polska i NAPO Images docenili moje prace z Bielskiej Zadymki Jazzowej
10 years, 3 months ago 0

Mój reportaż z Bielskiej Zadymki Jazzowej wygrał w konkursie ogłoszonym wspólnie przez Digital Camera Polska oraz NAPO Images. Nagrodą są warsztaty prowadzone przez fundację NAPO.

Dziękuję  zespołowi fundacji NAPO
Ewie Meissner
Adamowi Lach
Filipowi Ćwik
Piotrowi Małeckiemu
Maciejowi Jeziorskiemu
oraz redakcji Digital Camera Polska za wybór moich prać i umożliwienie mi spotkania się razem na warsztatach NAPO.
Wszystkich zainteresowanych warsztatami NAPO  zapraszam na stronę fundacji można też przeczytać więcej na dole tego artykułu pod zdjęciami.

A teraz czas na zdjęcia przesłane na konkurs Digital Camera Polska i fundacji NAPO, zapraszam 🙂

Zdjęcia przedstawiają dwa tematy: Jam session oraz przygotowania do koncertu galowego, na którym spotkały się dwa zespoły znające się ze środowiska muzycznego NY. Zdjęcia z założenia miały pokazać unikalny klimat i charakter muzyki Jazzowej oraz to czego nie widać na zaplanowanych i poukładanych koncertach.

James Carter Quintet

Jam Session

Fundacja Napo oraz Napo Images zapraszają na III edycję warsztatów fotograficznych. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 25.07.2011r.

Warsztaty Fundacji NAPO skierowane są do osób zajmujących się fotografią, pragnących poszerzyć swoje kwalifikacje w zakresie realizacji fotoreportażu.

Przez trzy kolejne spotkania wybrani uczestnicy warsztatów – pod okiem fotoreportera prowadzącego – będą realizować autorski fotoreportaż, omawiać postępy w przygotowaniu materiału, dokonywać zmian i korekt w swojej pracy. W tygodniu pomiędzy spotkaniami z fotografami Napo Images uczestnicy będą pracować samodzielnie nad wybranym tematem.

Uczestnicy zostaną zakwalifikowani do warsztatów na podstawie nadesłanego Portfolio. 20-25 finalistów zostanie podzielonych na 4-5 osobowe grupy, które będą pracować z jednym wybranym fotografem z agencji Napo Images, czyli:

Ewą Meissner
Adamem Lachem
Filipem Ćwikiem
Piotrem Małeckim
Maciejem Jeziorkiem

Każdy z warsztatowiczów musi posiadać aparat cyfrowy lub aparat analogowy ( w tym wypadku będą wymagane skany zdjęć). Powinien być przygotowany tak, jakby realizował normalne zlecenie.

Daty spotkań.

Zajęcia odbywać się będą w Warszawie, przez trzy kolejne soboty.

27. sierpnia godz. 11:00 ? 20:00
03. września godz.11:00 ? 20:00
10. września godz. 11:00 ? 20:00

Pierwsze spotkanie – 27.08.2011r.

1. Będzie poświęcone przede wszystkim omówieniu dotychczasowej dorobku fotograficznego uczestników; każdy będzie mógł poznać swoje mocne strony, dowiedzieć się co należy skorygować oraz w jakim kierunku kontynuować prace.
2. Fotoedytorka Monika Szewczyk pokaże jak edytować materiał do gazety, na stronę internetową, a także konkurs fotograficzny.
3. Uczestnicy podzieleni na grupy będą rozmawiać z fotografem prowadzącym o autorskich tematach, które chcą realizować w czasie warsztatów.
4. O swoich zdjęciach i metodach pracy opowiedzą: Ewa Meissner, Filip Ćwik i Maciek Jeziorek. Będą temu towarzyszyć autorskie pokazy zdjęć.

Drugie spotkanie – 3.09.2011r.

1.Będzie skupiało się na omówieniu efektów pracy uczestników (w grupach), którą wykonywali trakcie minionego tygodnia. Prowadzący poświęcą największą uwagę fotoedycji, aspektom technicznych, a także spójności prezentowanego materiału. Na forum ogólnym uczestnicy będą oglądać pokaz slajdów składający się z efektów ich tygodniowej pracy. Dzięki temu wszyscy będą mogli zobaczyć i wspólnie ocenić prace.
2. O swoich zdjęciach i metodach pracy opowiedzą: Piotr Małecki i Adam Lach. Będą temu towarzyszyć pokazy zdjęć.

Trzecie spotkanie – 10.09.2011r.

1. Będzie poświęcone na przygotowanie ostatecznej wersji reportaży każdego z uczestników. Materiały zostaną szczegółowo omówione i wyedytowane przez prowadzących.

Rekrutacja:

Zgłoszenia przyjmowane są do 25.07.2011 na wskazany niżej adres ftp:

ftp.napo.nazwa.pl
login: napo_warsztaty
hasło: FOtograf01

Każdy uczestnik proszony jest stworzenie swojej imiennej teczki na wymienionym wyżej ftp
oraz wysłanie maksymalnie 30 zdjęć ze swojego portfolio w rozdzielczości internetowej (dłuższy bok 1200 pikseli), CV ? z numerem telefonu, imieniem i nazwiskiem oraz adresem mailowym.

Prosimy o zaznaczenie w zgłoszeniu, z którym z fotografów Napo Images uczestnik chciałby pracować.

Lista 20-25 zakwalifikowanych do warsztatów zostanie ogłoszona do 27.07. 2011 na stronie Fundacji Napo www.fundacjanapo.pl. Uczestnicy zostaną dodatkowo poinformowani drogą mailową. Na podany w mailu numer konta, zakwalifikowani uczestnicy będą proszeni o dokonanie wpłaty – zaliczki w wysokości 300 zł.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 700 złotych.

Kontakt w sprawie warsztatów: Maciej Jeziorek: mob: +48 505868700, mail: jeziorek@napoimages.com
Warning: Parameter 2 to wp_plugin_associated_posts::Filter_Posts_Result() expected to be a reference, value given in /home/users/saunami/public_html/Jasnia.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286