4shared

Album 100 lat! Sieci wodociągowej w Kluczborku

11 years, 5 months ago 2
Posted in: All, Plener

Pierwsi budowniczowie Kluczborskiej sieci wodociągowej na stuletniej fotografii wyprężają swoje piersi do fotografii są pionierami i mają tego świadomość. Dziś bieżąca woda w kranie nikogo nie dziwi, nikt też nie przypina orderów za oddany do użytku kolejny odcinek sieci wodociągowej. A przecież woda nie stała się dla nas mniej ważna. Wręcz przeciwnie każdego roku wzrasta zapotrzebowanie w gospodarstwach domowych na wodę. Woda stała się tak czymś powszechnym, że nie zauważamy tej łatwości z jaką mamy do niej dostęp. Możliwe to jest własne dzięki pracy takich ludzi jak opisanych w tym wydawnictwie. Ten album to próba przybliżenia Państwu jak powstawała sieć wodociągowa w Kluczborku i jak na przestrzeni lat jest rozwijana. Prezentujemy zachowane archiwalne i współczesne fotografie dokumentujące pracę ludzi przy budowie i obsłudze sieci wodociągowej w Kluczborku.

W 2009 roku nakładem agencji Jaśnia ukazał się mini album upamiętniający 100 lat Kluczborskich Wodociągów. Hydrokom będący w prostej linii spadkobiercą całego dotychczasowego dorobku uświetnił to wydarzenie min prezentowanym wydawnictwem, które powstało z tej okazji. Jest to świetna pamiątka dla przybliżenia historii firmy, oraz z niej związanej historii miasta.

Chciałbym podziękować Prezesowi Hydrokomu Panu Arturowi Witkowi za zaangażowanie oraz Panu Jerzemu Paraszkiewiczowi, który uporządkował wszystkie dane historyczne niezbędne do powstania tego wydawnictwa.

Poniżej, dzięki zgodzie prezesa Pana Artura Witka, prezentuje zdjęcia z archiwum Hydrokom z okresu budowy sieci wodociągowej w Kluczborku, oraz współczesne zdjecia firmy. Wszystkie zdjęcia znalazły się w opisywanym wydawnictwie, a firmie życzę owocnych kolejnych 100 lat istnienia.


Warning: Parameter 2 to wp_plugin_associated_posts::Filter_Posts_Result() expected to be a reference, value given in /home/users/saunami/public_html/Jasnia.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286